flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд визнав протиправними дії Пенсійного фонду, внаслідок яких внутрішньо переміщеній особі припинена виплата пенсії.

30 травня 2019, 12:02

Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов пенсіонера, яким визнав дії Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо невиплати  йому пенсії протиправними та зобов’язав  управління Пенсійного фонду виплатити пенсію за  неоплачені періоди.

Позивач, який має статус внутрішньо переміщеної особи з 2015 року, звернувся до суду після того, як Ужгородське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області відмовило йому у поновленні виплаті пенсії з підстав недійсності довідки внутрішньо переміщеної особи,  не заперечуючи, при цьому, право на отримання пенсії, посилаючись на постанови Кабінету Міністрів України .

Розглядаючи справу, суд зазначив, що  Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не передбачено такої підстави припинення або призупинення виплати пенсії, як закінчення строку дії довідки про облік внутрішньо переміщеної особи.

Також судом встановлено, що  прийняте відповідачем рішення про припинення позивачу виплати пенсії не містить зазначення підстав для такого  припинення , а лише покликається на постанови Кабінету Міністрів України ( №509,637 від 2014 року, №365 від 2016 року).

Однак, відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  припинення виплати пенсії можливе лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення з підстав, визначених ст. 49 цього закону, перелік яких є вичерпним.

Також суд вважає, що аргументи відповідача щодо повноважень Кабінету Міністрів України з вжиття заходів стосовно забезпечення прав , свобод людини і громадянина та проведення політики у сфері соціального захисту є безпідставними, оскільки Кабінет Міністрів України є органом, який забезпечує проведення державної політики у соціальній сфері. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України є підзаконними, а тому не можуть обмежувати права громадян, які встановлені законами.

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 0740/834/18.