Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
27 вересня 2019 року у місті Львові відбулася міжнародна конференція «Адміністративна юстиція в Польщі та в Україні: порівняльні аспекти», у процесі якої було обговорено актуальні питання здійснення адміністративного судочинства в Україні та Республіці Польща. Захід організовано Восьмим апеляційним адміністративним судом, Міжнародною фіскальною асоціацією (IFA Ukraine), юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів.
До учасників міжнародної конференції з вітальним словом звернувся голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, який подякував усім присутнім, а особливо гостям з Республіки Польща за те, що вони готові ділитися досвідом щодо актуальних питань здійснення судочинства. Як підкреслив М. Смокович, основним показником у діяльності суддів в Україні є людина, адже найголовніше – щоб кожен міг реалізувати своє конституційне право на незалежний і справедливий суд для захисту основоположних прав, свобод та інтересів.
Голова Восьмого апеляційного адміністративного суду Олег Заверуха висловив вдячність співорганізаторам за те, що в короткі строки вдалося зреалізувати ідею проведення заходу міжнародного рівня. О. Заверуха висловив сподівання, що сьогоднішній захід буде продуктивним та інформаційно насиченим, а результати сьогоднішньої зустрічі будуть мати практичне застосування. «Сьогодні тут зібрались люди, яким не байдужа доля адміністративної юстиції, а відтак – небайдужими є питання, які стосуються утвердження принципу верховенства права. Впевнений, що синергія науки, практики та міжнародного досвіду збагатить усіх присутніх та дасть поступ до майбутнього вдосконалення», – зазначив голова Восьмого ААС.
Наталія Блажівська, президент Міжнародної фіскальної асоціації (IFA Ukraine), суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду подякувала колегам та звернула увагу, що зміни, яких очікує суспільство, вимагають від суддів, практикуючих юристів та науковців співпраці, обміну думками та активної щоденної роботи. «Сьогоднішній захід є лише початком майбутньої плідної співпраці та ще більше переконає усіх у тому, що цінності мають бути перед усім: при прийнятті рішень судді повинні керуватися принципами верховенства права. Проблеми, з якими стикаються польські колеги-судді, є актуальними і для української правової системи», - підкреслила Н. Блажівська.
Під час заходу було проведено дві сесії, на яких доповідачі закцентували увагу на актуальних питаннях здійснення адміністративного судочинства в Україні та Республіці Польща. Зокрема, було обговорено проблемні питання, що виникають під час здійснення адміністративного судочинства, зокрема, судової медіації в податкових спорах, новел правового регулювання трансферного ціноутворення та судової практики у цій категорії справ, форм протидії уникненню оподаткування, представництва в адміністративному процесі, дискреції у діяльності фіскальних органів, адміністративного розсуду у податковому провадженні, а також порівняння правового регулювання податку на доходи фізичних осіб в Польщі та в Україні.
За повідомленням прес-служби Восьмого апеляційного адміністративного суду