Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 липня 2020 року виповнюється 15 років з дня прийняття Кодексу адміністративного судочинства України , який набув чинності 1 вересня 2005 року.
Відповідно до цього Кодексу завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень , зловживань з боку влади.
Саме цей документ став поштовхом для початку діяльності адміністративних судів і розвитку системи адміністративного судочинства України.
За весь період роботи Закарпатським окружним адміністративним судом розглянуто близько 49 300 адміністративних справ та матеріалів , серед яких, зокрема, про захист трудових прав громадян (поновлення на роботі), про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії посадовців Пенсійного фонду, фіскальних органів, Держпраці, Держгеокадастру, справи , пов’язані з виборчим процесом у державі тощо.
Не припиняв суд своєї діяльності і під час карантину, введеного у зв’язку з пандемією COVID-19, чим забезпечив конституційне право громадян на судовий захист. За період карантину до Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло майже 1750 адміністративних справ та матеріалів, з яких розглянуто понад 1600.
Колектив Закарпатського окружного адміністративного суду, квітень 2008 р.
Нагадаємо, що Закарпатський окружний адміністративний суд створений 1 січня 2005 року відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року, а з 5 травня 2008 року здійснює свою процесуальну діяльність.
Сьогодні у суді працюють 12 суддів та 47 працівників апарату суду.
Закарпатський окружний адміністративний суд також демонструє політику відкритості громадськості та ЗМІ: на офіційному сайті суду та сторінці у «Facebook» суд інформує суспільство про прийняті судові рішення, свою діяльність та події, які відбуваються в установі.